Podívejte se na fotky

a udělejte si představu,
jak to u nás vypadá

Chalupa zevnitř

dům dokončený v roce 2023 dýchá novotou.

Srdce chalupy tvoří plně vybavená kuchyň s velkým jídelním stolem, čtecím koutkem s výhledem do zahrady, poetickou knihovnou, kamny na dřevo a dvěma velkými francouzskými okny vedoucími na terasu a dvorek.
V přízemí se nachází také jedna ložnice s manželskou postelí a přímým vstupem na dvorek.

V podkroví najdete dva pokoje, v každém z nich je manželská postel a futonová postel. Můžete ji využít jako gauč pro jednoho, dvě samostatná lůžka nebo z ní udělat velké letiště pro děti. V jednoduchosti je krása.
A tohle je navíc velmi pohodlné spaní.

V každém z podlaží je koupelna a toaleta. 

Chalupa zvenku

zahrada, kam se podíváte. a klid.

Za domem se otevírá velká společná zahrada a louka pod kopcem. Tam všude můžete odpočívat, číst nebo hrát hry s dětmi. Malý lesík, velké pískoviště a věž se skluzavkou a houpačkou zabaví vaše nejmenší na dlouhý čas.

Oběd za letního dne vám bude chutnat na terase se slunečníkem. Co třeba něco ugrilovat? Káva zase bude příjemná na modřínové lavičce pod oknem. 

Kola nebo kočárky můžete uložit do uzamykatelné kůlny vedle domu.

Většinu roku je tu klid a ticho. Žádná hlavní silnice kolem nás nevede, poslední asfaltová cesta je slepá. Dál vedou jen polňačky do lesů a pěšiny do polí.

Sauna

prohřejte se s výhledem na kopec

Naše nová finská sauna stojí v samostatném modřínovém domečku na opačném konci pozemku. Topíme v ní dřevem. Zevnitř je obložena cedrem, který krásně voní. Její velká okna jsou obrácena proti kopci. Dál už není nic, jen uklidňující pohled do přírody. 

Součástí sauny je terasa a malá relaxační místnost, kde se můžete občerstvit. 

Na ochlazení máme parádně studenou venkovní sprchu. A v období mrazů vám připravíme džbery s vodou. 

Plánujete-li saunu využít, dejte nám to prosím vědět s předstihem. Sauna se platí zvlášť, další informace najdete na stránce Rezervace.

Okolní krajina

to se prostě musí zažít.

Po příjezdu vyběhněte na kopec. Stačí málo a otevřou se krásné výhledy do několika světových stran. Za letních podvečerů ucítíte teplo z luk či vůni posečeného sena, na podzim zase dým z bramborové nati i noční chlad, který se dotýká hor.

Procházky na kteroukoli světovou stranu přinášejí výhledy, které nikdy nezevšední: zvlněné kopce, tmavá údolí, vlhké lesní úžlabiny, paseky a palouky náhle sluncem prozářené do oslepení, bizarně rozptýlené kameny a hrdopyšné skály, stromy v nepochopitelných uskupeních i solitéry, které zápas s povětřím dokumentují svou křivolakostí, roztroušené chalupy na vzdálených stráních. To se prostě musí zažít.

Vzdálenější okolí také láká k výletům, ať už do přírody, měst nebo za zábavou s dětmi. Na místě vám rádi předáme ucelené tipy na různé zajímavé turistické cíle
a též na místa, kde se v blízkém i vzdáleném okolí dobře najíst či občerstvit.

Rezervujte svůj pobyt

a přijeďte, těšíme se na vás.